Fotostylle

Jak dobrać odpowiedniego fotografa i ekipę filmową na ślub

Fotostylle/ 21 czerwca, 2019/ Porady/ 0komentarzy

Od czego zacząć, aby wybrać odpowiedniego fotografa czy ekipę filmową na ślub?

Dzień własnego ślubu to dzień wyjątkowy i chcielibyśmy go zapamiętać jak najlepiej, żeby wszystko tego dnia było wyjątkowe tak jak suknia ślubna, którą przyszła Panna Młoda wybiera spośród wielu modeli, żeby tego dnia wyglądać wyjątkowo, dosłownie jak księżniczka. Tak samo Frak Pana Młodego jest wybierany dosyć szczegółowo. Samochód, którym będziecie jechać do ślubu, obrączki  i wiele innych miejsc jak sala weselna czy rzeczy, które w tym dniu odegrają ważną rolę.

To samo tyczy się wyboru odpowiedniego  fotografa i ekipy filmowej, którzy to zarejestrują w postaci reportażu fotograficznego i filmowego pamiątkę z tego wyjątkowego dnia, abyście Państwo nawet po latach z dziećmi czy  z wnukami mogli oglądając te wspaniałe zdjęcia czy film jeszcze raz przeżywać tę  wspaniałą chwilę, jaką był wasz ślub.
I o ile te wszystkie rzeczy i miejsca możemy przed ślubem dokładnie obejrzeć i dotknąć fizycznie za nim się na nie zdecydujemy to z wybraniem odpowiedniego fotografa czy ekipy filmowej może pojawić   się  problem , a dlaczego ? 

Czy samo portfolio wystarczy, aby podjąć decyzję o  wyborze fotografa czy ekipy filmowej na ślub?

 Może ktoś powiedzieć „Przecież  za nim podpiszemy umowę z fotografem lub ekipą filmowa to najpierw możemy obejrzeć ich stronę www na której są zaprezentowane ich prace w postaci zdjęć i filmów „I dlaczego się z tym nie zgodzić ?
Otóż trzeba wiedzieć o tym, że strony te mają służyć do reklamy i na nich znajdziemy same najlepsze fotografie i krótkie filmiki w postaci wideoklipów, które po zmontowaniu najatrakcyjniej wyglądających scen wyglądają zachęcająco, ale nie dają nam obrazu całego filmu ślubnego. Jak będzie wyglądał, czy nie będziecie się wstydzić go pokazać znajomym, i choć każdy ma inny gust to są błędy które znacząco obniżą atrakcyjność takiego filmu.
W mojej karierze widziałem już wiele zdjęć i filmów moich konkurentów i do bardzo wielu  nie można się doczepić pod względem jakości i profesjonalizmu, ale trzeba sobie zdać sprawę z tego, że w obecnych czasach aparat fotograficzny czy sprzęt do filmowania jest dostępny dla każdego i o ile są fotografowie i kamerzyści, którzy wykonują usługę zgodnie ze sztuką  foto-wideo, bo mają wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie, to na rynek coraz częściej trafiają nowe osoby chcące wykorzystać niedawno kupiony sprzęt foto-wideo  i zacząć zarabiać na fotografowaniu i filmowaniu uroczystości ślubnych i nie ma w tym nic złego pod warunkiem, że te osoby mają odpowiednie doświadczenie i wiedzę na ten temat.
Błędy, z którymi się spotkałem podczas oglądania dzieł niektórych filmowców  należą często do banalnych ale znacząco obniżają jakość filmu.

A przykłady słabych jakościowo filmów ślubnych mogą być takie:

Nie nagrany dźwięk podczas przysięgi małżeńskiej, brak ostrości w niektórych scenach, nieciekawe i nieprofesjonalne kadry, i czasem wytrzęsione sceny np. podczas wejścia lub wyjścia Pary młodej z kościoła.
 
Takich przykładów znalazłbym jeszcze wiele. Dlaczego nazwałem te błędy banalnymi, a dlatego że można ich w prosty sposób uniknąć, ale do tego trzeba mieć doświadczenie i odpowiedni  sprzęt.
porady jak dobrać forografa na wesele i ekipy filmowej
 
Podobnie jest z fotografią ślubną, czasem jest tak, że pamiętamy, że pozowaliśmy do jakichś  fotografii a po otrzymaniu zdjęć nie ma takich pozycji. Zazwyczaj dlatego, że fotograf źle wykonał zdjęcia pod względem technicznym i nie oddał  ich ze względu na fatalną jakość lub przez pomyłkę niechcący skasował kartę pamięci, na której były te fotografie i co by tu nie pisać jest to spowodowane brakiem doświadczenia i a co za tym idzie dużym stresem i nerwami w czasie pracy. Doświadczony fotograf  brał udział już w tak wielu tego typu sesjach, że raczej nie zdarza mu się popełniać takich błędów.
W przypadku fotografii ryzykujecie Państwo tym, że możecie nie dostać wszystkich zdjęć, do których pozowaliście, ale zawsze jakieś  dostaniecie, natomiast jeśli chodzi o film to w  takim przypadku można stracić bardzo cenne sceny . Dlatego tak bardzo liczy się doświadczenie  i komu powierzycie wykonanie usługi fotograficznej czy wideo w  tak ważnym dniu waszego ślubu.

Jak się tego ustrzec ? 

Nie podejmujcie decyzji o wyborze fotografa czy kamerzysty tylko na podstawie obejrzenia stron www,  bo w dzisiejszych czasach strona może byś wykonana bardzo pięknie i być zachęcająca tak jak opakowania różnych produktów, ale przed zakupem warto je dotknąć i obejrzeć. To samo tyczy się wyboru odpowiedniego fotografa czy kamerzysty, który uwieczni waszą uroczystość ślubną. (Obecnie są  dostępne banki zdjęć i filmików i często osoby, które chcą zacząć przygodę  z fotografią  czy filmowaniem ślubów a nie mają jeszcze własnego portfolio kupują i umieszczają takie materiały na swoich stronach www)

*  Umówcie się na spotkanie z fotografem czy kamerzystą poproście o pokazanie szerszego     materiału niż ten co jest na stronie . (Osoba, która zajmuje się tym od dłuższego czasu  ma w swojej kolekcji kilkadziesiąt lub więcej wykonanych przez siebie sesji fotograficznych i filmów, a nie zawsze je udostępnia  na stronie ze względu na szacunek do  swoich byłych klientów oraz poszanowania ich wizerunku i prywatności)

*  Zapytajcie jak długo się tym trudni i czy ma zarejestrowaną działalność gospodarczą, jeśli tak to, od kiedy (ktoś, kto ma zarejestrowaną działalność gospodarczą trudni się  tym na co dzień, a nie jest osobą z łapanki co chce zarobić parę złotych)
*  Nie sugerujcie się  niską ceną usługi. Czasem warto zapłacić troszkę więcej i być spokojnym o jakość i efekt niż później być rozczarowanym. (fachowiec mający doświadczenie  nie przyjmie zlecenie po niżej opłacalności, bo zdaje sobie sprawę, że też poniesie koszty związane z  wykonaniem usługi i jaki czas będzie musiał poświęcić na  pracę do przygotowania gotowego materiału)

Będzie mi bardzo miło jak artykuł  okaże się  pomocny w doborze odpowiedniej ekipy foto-wideo i zaowocuje zadowoleniem z Państwa strony. Natomiast z mojej strony pozostaje mi życzyć Państwu, aby ten dzień waszego ślubu był dniem bardzo wyjątkowym i zapamiętanym na długo w waszych sercach  oraz waszych gości. 

Zapraszam też do zapoznania się z ofertą naszej firmy, która od wielu lat  towarzyszy Parom Młodym w dniu ich ślubu. Zapewniamy usługę fotograficzną i wideo na najwyższym poziomie, popartym wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie.

Na hasło „Nasz ślub „Każda Para  Młoda, która złoży zamówienie w naszej firmie otrzyma upust w wysokości 100 zł od ceny usługi wynikającej z cennika, który jest dostępny na naszej stronie https://fotostylle.pl/ w zakładce OFERTA.

 

Kontakt;
fotostyllefilmstudio@gmail.com         Tel;    +48 502 172 470

Udostępnij ten post dalej

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*